Hakkımızda

2010 yılında Kocaeli Derince’de hizmet vermeye başladık. Referanslarımızın arasında kurumsal inşaat firmaları da mevcuttur.Mutfak , banyo, tv ünitesi, ranza,yatak odası,gardrop, ayakkabılık,portmanto,ofis mobilyaları imalatı ve montajı hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.Kişiye özel tasarımlar sunarız. komple tadilat işlerimizle tek muhattap tüm tadilat
 Günlük imalat hacmimiz mutfak sistemi,tv ünitesi ve bir sürgülü dolap üretim kapasitesine sahibiz. Eviniz de ,montaj öncesi tadilat işlerini de yine biz üstleniyoruz.Türkiye’^nin en iyi markalarını kendimize iş ortağı olarak seçtik.Sonuç odaklı olmakla beraber,yaptığımız işin kalitesine de önem veririz view.
 

 

  

Mükemmel yemek odası ne demektir?

Pek çok insan için yemek odası çok önemli bir yerdedir. Yemek odası misafirlerin ağırlandığı ya da mutlu aile yemeklerinin keyfine varıldığı yerdir. Ev için bu kadar önemli bi bölüm olan yemek odasının tasarımı da çok önemlidir. İyi tasarlanmış bir yemek odası insana keyfi verir. İyi tasarlanmış bir yemek odası için uygun bir alana sahip olunduğuna dikkat edilmelidir. Masayı, sandalyeleri, aydınlatma elemanlarını, konsolları, büfeleri yerleştirirken alan en önemli unsurdur. İyi tasarımlar aynı zamanda kusursuz bir uyuma da sahiptir. Tavan aydınlatmasından zemin döşemesine, masadan duvarlara kadar her şey uyum içinde olmalıdır. Herkesin zevklerinin farklılık göstereceğini bilmek de önemlidir. Mükemmel yemek odası diye bir şey yoktur. Sayısız alternatifin arasında kişinin kendisine uygun gördüğü yemek odası onun için mükemmel yemek odasıdır.  

Yemek odası fikir ve ilhamları 

Yepyeni bir yemek odası dekore etmek için çok isteklisiniz ama nereden bilgi ve ilham alacağınızı bilmiyor musunuz? homify doğru yemek odası tarzınızı seçmenize yardımcı olacak en son iç mekan tasarımlarını yeni bir yolla sizlere sunuyor. homify’ın evin farklı odaları ve farklı tarzlar arasında gruplanmış kataloguna göz atın. Size ilham veren bir tasarım bulduğunuzda da onu kolay bir şekilde yeni fikirlerinize kaydedin. Böylece o tasarıma istediğiniz zaman kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Tasarımınız gerçekleştirme aşamasında yeni fikirler katalogunuz elinizin hemen altında olacaktır. Yeni fikirlere kaydettiğiniz fotoğraflar üzerinde notlar alabilmeniz de mümkün. Böylece tasarımlarla ilgili ilk gördüğünüz andaki düşüncelerinizi unutmamış olursunuz. homify sayesinde herkes ideal yemek odasını yaratırken hoşuna giden tüm tasarım parçalarını bir arada tutabilecek.  

Yemek odasını nasıl dekore ederim? 

Yemek odası tasarımı temel unsurlarla başlar. Odayı kim kullanacak ve odanın genişliği ne kadar soruları ilk önce sorulması gereken sorulardır. Bir seferde yemeğe oturan kişi sayısını yükseltmek istiyorsanız duvar kenarına banklar düşünün ya da yemek odası çok küçükse katlanabilir bir masa tercih edin. Bunları düşünürken renkleri düşünmeyi de ihmal etmeyin. Yemek odası davetkar, dinlendirici, bakması lezzetli ve yemek gelene kadar içinde vakit geçirmesi keyfili bir yer olmalı. Parlak ve zengin renkler işe yarayabildiği gibi, sönük ve açık renkler de yemek odaları için uygulanabilir. Bunun için öncelikli olarak yemek odasında yaratmak istediğiniz havaya karar vermeniz gerek. Yemek odasının erişilebilir ve içinde hareket edilebilir olmasına da dikkat edin. Misafirler hareket etmek istediklerinde, hareket serbestliğine sahip olmaları onları evinizde daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Ayrıca servis malzemelerinin yemek odasında elinizin altında, ulaşabileceğiniz bir yerde olması da sizi durmadan mutfağa gitmekten kurtaracak önemli bir ayrıntı olarak işinize yarayacaktır. Yemek odası için ideal tasarım elbetteki konfor ve tarzı birleştiren bir tasarım olacaktır.  

Yemek odasını dekore ederken nelere dikkat etmeliyim? 

Yemek odasını tasarlarken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri aydınlatmadır. Masa hem yemeklerin hem de servis malzemelerinin iyi ve estetik görünmesi için çok iyi bir biçimde aydınlatılmalıdır. Ancak masa dışındaki bölümlerin çok iyi aydınlatılması çok da şart değildir. Bu yüzden odağın masa olduğu bir aydınlatma biçimini tercih etmenizde fayda var. Yemek odasında kullanılan malzeme de çok önemli. Yemek mobilyaları güzel görünmeli ancak uzun ömürlü de olmalılar. Çocuklar yemek odası mobilyasının döşemelerine zarar verir, öte yandan içecekler telafisi zor lekelere neden olabilir. Bu yüzden uzun ömürlülüğü sağlamak için ahşap ve kompozit malzeme gibi malzemeler tercih edin. Küçük dokunuşlar çıplak bir odayı, seyrine doyum olmaz bir mekana dönüştürebilir. Bu yüzden, perdeler, çiçekler ve süslere de kafa yorun ama çok da aşırıya kaçmayın. Yemek odası dekorasyonuna karar verirken kendinize hakim olmak önemli.  

Yemek odası için hangi rengi tercih etmeli? 

En başarılı yemek odası tasarımlarında kontrastlar göze çarpar. Hoş kırmızı ve mavi tonların beyaz tavanlarla birleşimi ve ahşap lambri ve sandalyelerin iskeletiyle uyumu ortaya nefis sonuçlar çıkarabilir. Minimalist ve modern yemek odaları için saf beyaz ve krem rengi duvarlar çok uygun bir seçimdir ancak bu renklerin steril görünmek gibi bir de riski vardır. Açık renkler tercih etmişseniz, bu riski önlemek için çiçek aranjmanları gibi renkli eklemelerde bulunabilirsiniz. Baskın ve çok çarpıcı renklerden uzak durmaya çalışın. Yemek yemek sakin bir zevktir ve seçkin bir ortamı gerektirir. İyi tasarlanmış bir yemek odası misafirlerin rahat etmesini ve ortamın keyfini sonuna kadar çıkarmalarını sağlar.  

Yemek odası dekorasyon tüyoları 

Dekorasyon, imzasız bir boş alanla iyi döşenmiş ve detaylara sahip güzel bir oda arasındaki farktır. Bu yüzden doğru süs koleksiyonu için biraz çaba harcamakta fayda var, özellikle konumuz yemek odası ise. Harika porselen yemek takımlarınız ve estetik gümüş tepsilerinizi ve servis takımlarınız varsa onları büfede sergileyebilir ve bu koleksiyona çiçekler, perdeler, ve sanat ürünleriyle renkli katkılarda bulunabilirsiniz. Duvar kapıdı yemek odası için daha fazla nüansa sahip olan bir oda yaratmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca duvar kağıdıyla kaplanmış bir odada ışıklardan oluşan gölgeler de odanın dekorasyonun değişilmez bir parçası haline gelecektir. Yemek masasını da yemeğin türüne göre değiştirebilir yemek odasına hoş bir katkıda bulunabilirsiniz. Yemek masası şüphesiz romantik bir akşam yemeğinde farklı, sıcak bir aile davetinde farklı döşenecektir.  

Yemek odası mobilyası alırken neler dikkat edilmeli? 

Yemek odası mobilyası elbette yemek odalarının en önemli unsurlarıdır. Bu yüzden akıllıca bir seçimde bulunmanız gerekir. Hem konforlu hem dayanıklı hem de üzerine ne dökülürse dökülsün temizlenebilecek sandalyeler de önemli unsurlar. Ama tüm bu işlevsel özelliklerinin yanı sıra yemek odası için seçeceğiniz sandalyeler aynı zamanda estetik de olmalı. Rustik tarzda bir yemek odası döşüyorsanız sağlam ahşap sandalyeler ve oymalı ahşap banklar çok uygun olabilir ama tarz modern ise genellikle tercih edilen malzeme metal oluyor. Masa genelde ahşap ya da cam yüzeyli olmalı ve odanın ilgi odağı olacak kadar zarif olmasına özen gösterilmeli. Böyle söyledik diye katlanabilir masaların ya da kanatlı masaların uygun olmadığı fikrine kapılmayın. Elbette yeriniz darsa böyle bir masayı da düşünebilirsiniz.  

Küçük yemek odası için dekorasyon fikirleri 

Evin diğer tüm odalarında olduğu gibi yemek odasının küçük olması tasarım için zorlayıcı bir unsur. Ancak bu zorluğun üstesinden kolayca gelinebilir. Bir takım kullanışlı küçük yemek odası fikirleriyle olağanüstü bir oda yaratmanız mümkün olabilir. İlk önce renk konusuyla başlamak istiyoruz. Küçük yemek odası için açık renkler ve tonlar kullanın aynı zamanda yemek odasını çok iyi bir şekilde aydınlatın. Bu havadar ve ferah bir etki yaratacaktır. Bu taktik her zaman işe yarayan bir ilüzyon yaratır. Oturma planını da akıllıca yaparsanız yer tasarrufu sağlamış olursunuz. Duvar kenarlarına yapılacak banklar yer tasarrufu sağlar ve ekstra depolama alanı yaratır. Ayrıca yine katlanabilir masalar kullanmak yemek servis edilmeden önce odada daha fazla yeri kullanıma açar. Duvar pervazları da duvarı daha yüksek göstermeye yarar. Pervazın iki tarafını kontrast renklere boyarsanız duvar tek renkli bir duvara göre daha uzun görünecektir.